O mnieFińskie smaki to blog o kuchni fińskiej i tradycjach kulinarnych Finlandii. Między przepisami przemycam ciekawostki oraz nieco wiedzy na temat języka fińskiego (który uwielbiam), kultury i historii Finlandii. 
Fińskie smaki powstały ponad trzy lata temu, początkowo miały być jedynie zbiorem przepisów, ale z czasem zaczęłam dostawać bardzo dużo pytań na temat Finów i Finlandii, dlatego tematy poruszane na blogu rozszerzyły się na nowe dziedziny. 

Mieszkałam w wielu krajach (na Litwie, w Norwegii i Hongkongu), ale Finlandia skradła moje serce na dłużej. Mieszkam tutaj od ponad dziesięciu lat, ale mimo to często odkrywam coś nowego, bez względu na to czy jestem w zabieganych Helsinkach, w których mieszkam, czy w lesie na mroźnym końcu świata. 

Uwielbiam gotować, czytać o gotowaniu i oczywiście jeść. Moja polsko-fińska rodzina dzielnie znosi moje kulinarne eksperymenty i wspiera mnie w moich wariactwach. W tym edukacyjnym raju ;-) zawodowo zajmuję się... edukacją. 

Ciekawość ludzi, języków i smaków prowadzi mnie przez życie. Mam nadzieję, że mój blog przybliży Wam ten piękny, ale wciąż mało znany kraj.

Sama tłumaczę i/lub opracowuję przepisy przekazywane w mojej fińskiej rodzinie od kilku pokoleń, nowe przepisy tworzę samodzielnie,  nie „pożyczam” od innych twórców. Wszystkie teksty i zdjęcia umieszczone na tym blogu są mojego autorstwa (jeżeli jest inaczej, informuję o tym). Oznacza to zwyczajnie, że są moją własnością, więc proszę nie kopiuj i nie wykorzystuj  ich bez mojej zgody.  

Komentarze

Popularne posty