O mnieFińskie smaki to blog o kuchni fińskiej i Finlandii. Znajdziecie tutaj autentyczne przepisy kuchni fińskiej, a z każdym przepisem przemycam ciekawostki, fińskie słówka i nieco wiedzy na temat kultury i historii Finlandii. Fińskie smaki powstały ponad trzy lata temu, początkowo miały być jedynie zbiorem przepisów, ale z czasem zaczęłam dostawać bardzo dużo pytań na temat Finów i Finlandii, dlatego tematy poruszane na blogu rozszerzyły się na nowe dziedziny. 

Mieszkałam w wielu krajach (na Litwie, w Norwegii i Hongkongu), ale Finlandia skradła moje serce na dłużej. Mieszkam tutaj od ponad dziesięciu lat, ale mimo to często odkrywam coś nowego, bez względu na to czy jestem w zabieganych Helsinkach, w których mieszkam, czy w lesie na mroźnym końcu świata. . 

Uwielbiam gotować, czytać o gotowaniu i oczywiście jeść. Moja polsko-fińska rodzina dzielnie znosi moje kulinarne eksperymenty i wspiera mnie w moich wariactwach. Zawodowo zajmuję się rozwojem systemu edukacji zawodowej, szczególnie dualnego systemu kształcenia.

Ciekawość ludzi, języków i smaków prowadzi mnie przez życie. Mam nadzieję, że mój blog przybliży Wam ten piękny, ale wciąż mało znany kraj.Wszystkie teksty i zdjęcia umieszczone na tym blogu są mojego autorstwa. Jeżeli nie są, informuję o tym. Nie kopiuj bez mojej zgody, dziękuję.

Komentarze

Popularne posty